fbpx

Jak wygląda wesele urban wedding?

2 stycznia, 2019
2 stycznia, 2019 Martyna

Jak wygląda wesele urban wedding?

Rate this post

Pary Młode coraz częściej odchodzą od organizowania tradycyjnych wesel. Stawiają na minimalizm, bankietowe sale i rezygnują z muzyki disco polo. Pragną czegoś nowoczesnego. Celują więc w urban wedding.

Jak wygląda wesele urban wedding? Przede wszystkim mocno odbiega od tradycyjnego polskiego wesela. To stosunkowo nowe pojęcie, które można określić jako nowoczesne przyjęcie. Dlaczego więc zyskuje coraz bardziej na popularności?

Wesele ma być idealne, takie, jakie sobie wymarzyła Para Młoda. Każdy jednak chce być wyjątkowy, mieć coś interesującego na swoim przyjęciu. Dlatego też coraz częściej odchodzi się od typowo tradycyjnych wesel. Jakiś czas temu pisaliśmy o slow wedding, na które również decyduje się coraz więcej par. Teraz czas na urban wedding.

Czym różni się urban wedding od tradycyjnego wesela?

Para Młoda przede wszystkim chce mieć realny wpływ na formę i organizację własnego wesela. Urban wedding, czyli wesele miejskie to fenomen polegający na organizacji wesele w centrum miasta. Nie tak, jak tradycyjne w lokalach, często z dala od miast. Urban wedding zazwyczaj wiąże się z odejściem od disco polo, zabaw weselnych, czy przyśpiewek. Oczepiny często zostają ograniczone bądź zmodyfikowane. Na takim weselu nie spotkamy się z typowym zespołem weselnym, raczej będzie to DJ, który już wcześniej grał na tego typu wydarzeniach.

Zdarza się również, że urban wedding jest tematyczne, np. lata 80., 90., czy w stylu hawajskim. Tradycja nie jest powielana, chodzi o zrobienie czegoś, czego jeszcze nie było. Tego typu wesele organizują przeważnie ludzie młodzi, którzy szukają nowoczesnej alternatywy dla tradycji.

Para Młoda lubi zaskakiwać. Na taki weselu można zapomnieć o tradycyjnym menu, natomiast bywają inne atrakcje, między innymi pokazy barmańskie. Niektórzy organizują nietypowe menu, mowa między innymi o sushi, owocach morza, czy egzotycznych daniach.

Zalety urban wedding

Urban wedding często odbywają się w restauracjach w centrum miasta, co oznacza  dobry dojazd, można się dostać na przyjęcie chociażby, komunikacją miejską.

Domy weselne bywają ulokowane na obrzeżach miast, gdzie najlepiej dojechać samochodem, w takim wypadku należy pamiętać o dodatkowych kosztach związanych z odwiezieniem gości po przyjęciu. Kolejna kwestia to nocleg.

Domy wesele często mają zbyt mało miejsc, aby pomieścić wszystkich gości. Organizując wesele w mieście, każdy może wrócić do siebie bądź skorzystać z okolicznych hoteli.

DJ

Celujmy w doświadczone osoby, które już grały na tego typu weselach. Ważny jest duży wybór muzyki spoza strefy disco polo, celujmy w stare przeboje lat 80., 90. Obiad można umilić gościom, puszczając delikatny jazz.

Nie oznacza to, że urban wedding będzie nudnym weselem. Ślub to najważniejszy dzień dla Pary Młodej. Chcą go spędzić, tak, jak sobie to wymarzyli. Urban wedding w niczym nie przypomina tradycyjnego wesela. Gusta są różne, niektórzy nie obejdą się bez polskich zwyczajów weselnych, inni natomiast od nich stronią. Dlatego nie każdemu taki rodzaj będzie odpowiadał, jednak dla osób, które chcą czegoś „innego” jak najbardziej tak.