fbpx

Co może ułatwić drukowany przewodnik dla gości na weselu międzynarodowym?

8 stycznia, 2019
Posted in Wesele
8 stycznia, 2019 Martyna

Co może ułatwić drukowany przewodnik dla gości na weselu międzynarodowym?

Rate this post

Coraz częściej decydujemy się na pracę poza granicami kraju, poznajemy nowych ludzi, wchodzimy w inne etapy dorosłości, ślub, dzieci – zakładamy rodzinę. Jak jednak zorganizować przyjęcie weselne, gdy nasza druga połówka jest z innego kraju? Sprawę ułatwi drukowany przewodnik dla gości na weselu międzynarodowym.

Organizacja wesel międzynarodowych wymaga większej uwagi. Musimy pamiętać, że stykamy ze sobą dwie, a czasami nawet i więcej kultur. Przygotowanie do takiego wydarzenia wymaga większego wysiłku. Prostym, a zarazem skutecznym rozwiązaniem jest przygotowanie drukowanego przewodnika dla gości na weselu międzynarodowym.

Przede wszystkim drukowany przewodnik

Przygotowanie drukowanego przewodnika sprawdza się idealnie. W takim informatorze powinny zostać opisane wszelkie zwyczaje i tradycje na polskich weselach. Dla każdego będzie to ułatwienie. DJ nie zawsze jest w stanie do wszystkich dotrzeć, niektóre zwyczaje, czy tradycje odbywają się jeszcze przed jego przyjazdem, mowa o błogosławieństwie Pary Młodej przez rodziców, czy chociażby robienie bramek przez lokalnych mieszkańców. Dla obcokrajowców takie praktyki mogą wydawać się nieco dziwne.

Istotną sprawą jest również to, że na weselach bywa głośno, nie każdy w danym momencie może być na sali, kiedy DJ będzie wszystko tłumaczył. Goście ze sobą rozmawiają, jedzą, nie zawsze wszystko słyszą. W takich sytuacjach drukowany przewodnik sprawdzi się bardzo dobrze.

Postaw na oryginalność

Drukowany przewodnik nie musi być nudny. Daj się poznać swoim gościom, Para Młoda, może umieścić tam swoje zdjęcia, opisać, jak się poznali. Sprawdzić się mogą również krótkie historyjki z ich życia – później można to wykorzystać do gier i zabaw na przyjęciu weselnym.

Dobrą praktyką jest również opisanie zasad różnych gier i zabaw, które wcześniej są ustalane z DJ’em. Dla większości z polskich gości, może to być banalne, ale pamiętajmy, że w każdym kraju, wesela wyglądają zupełnie inaczej. Dlatego dbajmy o to, żeby każdy czuł się komfortowo.

DJ na weselu międzynarodowym

Kluczową sprawą jest również DJ, mimo wszystko przewodnik drukowany na weselu międzynarodowym nie załatwi wszystkiego. Powinien być czymś w rodzaju dopełnienia do tego, co mówi DJ. Tutaj tez istotną kwestią będzie biegłość posługiwania się językiem angielskim – bez tego ani rusz. Szeroki wybór muzyki również jest ważny. Na typowo polskich weselach króluje disco polo, na weselach międzynarodowych może się nie sprawdzić.

Przewodnik drukowany dla gości na weselu międzynarodowym jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Mamy pewność, że każdy gość będzie wiedział, co się w danym momencie dzieje. Ułatwi to zdecydowanie integrację wszystkich gości podczas zabawy na parkiecie. Ludzie chętniej będą brać udział we wszelakich zabawach.