fbpx

Jakie przeboje sprawdzają się na weselu, kiedy nie chcemy disco polo?

19 grudnia, 2018
Posted in Wesele
19 grudnia, 2018 Martyna

Jakie przeboje sprawdzają się na weselu, kiedy nie chcemy disco polo?

Rate this post

Gusta bywają różne. Wesele to dzień, kiedy Para Młoda chce, żeby wszystko wyszło idealnie. Chcą widzieć pełen parkiet tańczących ludzi i same zadowolone twarze. Jednak z muzyką jest tak, jak z jedzeniem. Nie każdy lubi wszystko. Jakie przeboje sprawdzą się na weselu, kiedy nie chcemy disco polo?

Na polskich weselach zazwyczaj króluje disco polo i biesiady, jednak nie wszyscy przepadają za taką muzyką. Niektórzy wręcz jej nie znoszą. Więc co zrobić, żeby wilk był syty i owca cała? Jak znaleźć złoty środek i połączyć pokolenia za pomocą muzyki, tak, żeby każdy był zadowolony? Przede wszystkim nie powinniśmy się decydować na jeden gatunek. Stawiajmy na różnorodność — różne gatunki, lata, nastroje. Jednak w takim wypadku powinniśmy poszukać DJ’a, który oferuje szeroką gamę utworów, począwszy od country, przez folk, rock, jazz, pop, a nawet disco polo.

Przeboje, które wszyscy znają.

Przeboje muszą być bardziej wyszukane, niż muzyka biesiadna i disco polo. Dobrze sprawdzi się rock’n’roll, muzyka lat 60., 70., energetyczny pop lat 80. i przede wszystkim szalone lata 90. Goście powinni usłyszeć Boney M, Abbe, Queen, Modern Talking, Elivsa Presleya czy The Beatles. Na pewno też każdy chętnie zatańczy do piosenek z Dirty Dancing, Footloose czy Grease. Takie przeboje wzbudzą wiele pozytywnych emocji i przywołają wspomnienia. Rezygnując z disco polo, musimy się bardziej postarać, żeby nawet fani tej muzyki byli zadowoleni.

Polska muzyka

Pomijając stare światowe przeboje, możemy zastanowić się również nad polskimi piosenkami, które bardzo dobrze kojarzą nasi rodzice i dziadkowie, mowa między innymi o Annie Jantar, Czerwonych Gitarach, Krzysztofie Krawczyku czy Maryli Rodowicz. To w końcu do takich polskich przebojów kiedyś się bawiono.

Nie popadając w skrajność, powinniśmy też coś wybrać dla nieco młodszego pokolenia. Luis Fonsi, Ed Sheeran, Lady Gada, Beyonce, Paweł Domagała, czy Grzegorz Hyży powinni się dobrze sprawdzić.

A najmłodsi (i nie tylko) ucieszą się z piosenek np. z bajek Disneya, Hakuna Matata, Kolorowy wiatr, Od zera do bohatera czy Kiedy jesteś tu wprawią gości w bajkowy nastrój.

Taka mieszanka może okazać się idealna. Młodemu pokoleniu warto pokazać przy czym bawili się ich rodzice i dziadkowie. Starszemu natomiast, że studenckie imprezy to nie tylko techno, a Disneya uwielbiają nawet dorośli.

Pamiętajmy o DJ’u

Wybierając muzykę, musimy pamiętać, że nie każdy DJ wszystko zagra. Dlatego powinniśmy celować w prawdziwych zawodowców, którzy mają bogaty wybór gatunków i będą umieć wszystko połączyć w całość, w taki sposób, żeby każdy był zadowolony. I przede wszystkim upewnijmy się, czy DJ grał już na weselu bez disco polo.