fbpx

DJ na wesele międzynarodowe – czym się kierować?

13 grudnia, 2018
Posted in Wesele
13 grudnia, 2018 krystian

DJ na wesele międzynarodowe – czym się kierować?

Rate this post

Wesele międzynarodowe to szczególny rodzaj przyjęcia, zarówno dla pary młodej, jak i gości. Organizacja tego typu uroczystości jest bardziej wymagająca niż tradycyjna – należy pamiętać, że kultury często się znacznie różnią, więc lepiej dmuchać na zimne.

Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór DJ’a, który powinien mieć duże zdolności komunikacyjne, szerokie horyzonty i brak jakichkolwiek uprzedzeń. Poniżej podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem.

Przede wszystkim, DJ powinien mówić biegle w języku angielskim i znać kulturę zagranicznych gości

Angielski jest jednym z popularniejszych języków – DJ może być świetny, ale bez biegłej jego znajomości nie sprawdzi się na weselu międzynarodowym. Ważne jest, aby prowadzący płynnie tłumaczył swoją wypowiedź. Jest to istotna kwestia szczególnie podczas zabaw, dedykacji, czy zapowiedzi.

Kolejny problem to komunikacja. DJ oprócz znajomości języka powinien znać kulturę i obyczaje zagranicznych gości. Często nasze przyzwyczajenia mocno różnią się od przyjezdnych. To, co dla nas jest normalne, innych może obrazić. Znając chociaż podstawy kultury, sprawi, że goście poczują się, jak u siebie i lepiej się bawią.

Nie zapominajmy jednak o polskiej tradycji weselnej – DJ może opowiedzieć zagranicznym gościom o polskich zwyczajach i tradycjach weselnych.

Szerokie horyzonty muzyczne DJ’a

Często na polskich weselach króluje disco polo. Dla przyjezdnych może to być zbyt „szokujący” gatunek. DJ powinien odpowiednio wyważyć muzykę, mieć szeroki zasób anglojęzycznych piosenek, które sprawdzą się zarówno u gości polskich, jak i zagranicznych. Światowe hity Michaela Jacksona, The Beatels, czy szalone lata 90. powinny trafić w gusta.

Oczywiste jest, że każdy lubi co innego. Dlatego duży wybór światowych hitów, z różnych dekad będzie idealny.

DJ, który zintegruje

Każda kultura ma inne podejście do świętowania ślubu, inne zwyczaje, inne tradycje. Na takim przyjęciu spotkają się ze sobą różne języki, kultury, narodowości. Para Młoda rozumie się bez słów, ale inną sprawą jest rodzina. Nie wszyscy znają języki obce, dlatego ważny jest dobry DJ, który poprzez zabawę zintegruje wszystkich gości ze sobą.

Miłość nie zna granic. Natomiast DJ na takiej uroczystości powinien je znać. Koniecznością jest biegłe posługiwanie się językiem, chęć poznania kultury danego narodu. Wesele międzynarodowe to dobra okazja do obcowania z innymi kulturami, przełamania stereotypów, czy po prostu spotkania nowych ludzi, którzy mieszkają poza granicami naszego kraju.