fbpx

Czy doświadczenie klubowe u DJ’a może być przydatne na weselu?

Organizując wesele, Para Młoda, staje przed odwiecznym dylematem – DJ, czy zespół weselny. Celować w gusta młodszych czy starszych? Oba wybory mają swoje wady i zalety. Jednak na co zwracać uwagę? Czy doświadczenie klubowe u DJ’a może być przydatne na weselu?

Wesele to nie impreza, która ma ograniczenia wiekowe, zapraszamy całą rodzinę, przyjaciół, sąsiadów. Nie zwracamy uwagi na to, ile kto ma lat. Wiek nikogo nie dyskwalifikuje, nie robimy żadnej selekcji. Dlatego powinniśmy wiedzieć, jak zintegrować wszystkich gości, bez względu na wiek.

Różne pokolenia

Częstym wyborem Pary Młodej jest zespół, jednak większość z nich specjalizuje się w muzyce disco polo. Coraz częściej jednak bywa tak, że młodsze pokolenie niechętnie bawi się do takiej muzyki. Wolą coś nowszego, do czego bawią się również na swoich imprezach.

Poza tym coraz częściej organizowane są przyjęcia typu slow czy urban wedding. Do takiego stylu wesela nie pasuje tradycyjny zepsuł disco polo. W takim wypadku wybieramy DJ’a. Młoda para często zastanawia się, czy taka osoba poradzi sobie na eleganckim przyjęciu, grając na co dzień w klubach. Jak najbardziej tak! DJ ma bogaty wybór muzyki, dopasuje muzykę zarówno dla młodszych, jak i starszych osób. Należy wyzbyć się stereotypów, że DJ wiąże się tylko z ciężką, klubową muzyką.

Profesjonalista tak zrównoważy dobór gatunków, że każdy będzie bawił się na parkiecie do białego rana, nawet ci najstarsi goście, którzy bywają źle nastawieni do DJ’a.

Wesele a kluby

Oczywiste jest to, że granie na weselu, a w klubie znacznie różni się od siebie. Jednak, doświadczenie DJ’a na imprezach klubowych daje mu duże pole do popisu. Wie, do czego najchętniej bawią się młodzi ludzie, zna obecne trendy. Zadowoli nawet najwybredniejszych. Z drugiej strony obserwacja gości na weselach pozwala na dobór odpowiedniego repertuaru, który przypadnie do gustu wszystkim.

Co więcej, nie identyfikujmy starszego pokolenia tylko z muzyką disco polo. Będą się również świetnie bawić do starych hitów, do których tańczyli na prywatkach.

Wybierając DJ’a, powinniśmy zwracać uwagę na jego doświadczenie, nie tylko to weselne, ale również klubowe. Taka osoba zrównoważy muzykę i przetrze granice pomiędzy pokoleniami. Jest to istotna kwestia, również wybierając DJ’a na imprezę firmową, gdzie tak samo mamy osoby w różnym wieku, z różnymi upodobaniami muzycznymi.